Kolejne oszustwo w Zielonej Górze. 85-latek oszukany na kwotę 40 tysięcy złotych

W Zielonej Górze, jak i w całej Polsce pojawiają się kolejni oszuści. Tym razem ofiarą domniemanego policjanta padł 85-latek. Poszkodowany dał się nabrać oszustowi i uwierzył, że przekazuje pieniądze policjantowi. W rzeczywistości było jednak kompletnie inaczej.

85-latek dał się oszukać metodą na policjanta

Sytuacja związana z oszustwem miała podobny początek jak wszystkie inne. Starszy Pan otrzymał telefon od osoby, która podszywała się pod policjanta. W trakcie rozmowy doszło do wymiany zdań. Wynikało z niej, że podszywający policjant prowadzi tajną akcję. Poszkodowany dał się przekonać do tego, aby przekazał pieniądze policjantom, ponieważ tylko wtedy będą one bezpieczne. W ten sposób 85-latek zaufał osobie, która podszywała się pod policjanta.

Starszy Pan bardzo mocno zaangażował się w całą akcję. Udał się do banku, a następnie wypłacił 40 tysięcy złotych. Wypłacone pieniądze przekazał w fałszywemu policjantowi. W ten sposób 85-latek został oszukany na znaczną kwotę.

Uważajmy na oszustów podszywających się pod różne osoby

Metoda, która została wykorzystana w powyższej sytuacji jest tylko jedną z wielu, do których są w stanie posunąć się oszuści chcący wyłudzić pieniądze od starszych osób. Równie popularną metodą jest ta na wnuczka lub na specjalistę od energetyki.

Policjanci ponownie przypominają, że funkcjonariusze pod żadnym pozorem nie wykonują telefonów z prośbą o wypłatę i przekazanie pieniędzy. Jeśli więc otrzymamy telefon z podejrzaną wiadomością bądź spotka nas inna sytuacja w życiu, która rozbudzi nasze wątpliwości, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Policją.