W Zielonej Górze powstało tymczasowe centrum dystrybucyjne TJX Europe

Już niedługo w Sulechowie powstanie ogromny magazyn. Jednak zanim do tego dojdzie, właściciel sieci TK Maxx raz po raz uruchamia w okolicy kolejne tymczasowe centra dystrybucyjne. Jedno z takich miejsc powstało w Zielonej Górze, a dokładniej w części miasta Nowy Kisielin. Miejsce będzie wykorzystane również jako doświadczenie, które pozwoli opracować struktury kadrowe i procesy działania dla docelowego obiektu w Sulechowie.

Nowe centrum w Nowym Kisielinie szansą dla bezrobotnych

Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Nowym Kisielinie to szansa dla wielu osób, które mają problem ze znalezieniem pracy. Nowo powstały budynek liczy 20 tys. mkw. W ramach powstałego obiektu na nowe oferty pracy będą mogli liczyć mieszkańcy Zielonej Góry i okolic. Już teraz prowadzona jest rekrutacja, w ramach której ma zostać przyjętych aż 300 nowych osób. Oczywiście osoby, które zostaną przyjęte do pracy w tymczasowym obiekcie w Nowym Kisielinie, a podczas pobytu w pracy dobrze się sprawdzą, to będą mogły liczyć na zatrudnienie w docelowym obiekcie, który powstanie w Sulechowie.

Budowa docelowego centrum dystrybucyjnego w Sulechowie

Właściciel sieci TK Maxx prowadzi obecnie już prace związane z wybudowaniem ogromnego centrum w Sulechowie. Budowa w tym miejscu trwa już od marca 2021 roku. Ma tam powstać największy obiekt marki TJX Europe na całym kontynencie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 61 tys. mkw. Firma TJX Europe posiada już jeden magazyn tego typu w Polsce. Mieści się on we Wrocławiu. Z kolei w całej Europie będzie ich aż sześć, gdy wybudowany zostanie obiekt w Sulechowie.

Magazyn w Sulechowie będzie bardzo ważnym punktem logistycznym dla całej firmy. To właśnie stamtąd będzie odbywać się transport produktów do ponad 200 innych sklepów TK Maxx zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec, Austrii oraz Holandii. W ramach budowy nowego centra ma powstać łączna ilość miejsc pracy aż dla 1000 osób. Budowa obiektu ma się skończyć w 2022 lub 2023 roku.