Właściciele skradzionych przedmiotów wciąż poszukiwani!

W czerwcu doszło do zatrzymania trzech sprawców włamań do magazynów w Zielonej Górze. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących z innych kradzieży. Do dnia dzisiejszego nie udało się namierzyć ich właścicieli. Dlatego policjanci udostępnili zdjęcia, znalezionych rzeczy i proszą właścicieli o zgłoszenie się po swoje zguby.

Policja szuka właścicieli

Sprzęty rtv, telefony komórkowe, narzędzia, a nawet części samochodowe to wszystko znaleźli funkcjonariusze podczas zatrzymania złodziejskiej szajki. Wśród rzeczy znalezionych są również rowery, zostały one jednak przemalowane przez sprawców. Na stronie komisariatu znajdziemy zdjęcia wszystkich znalezionych dóbr. Policjanci proszą o zgłaszanie się właścicieli oraz odbiór swoich rzeczy.

Czeka ich więzienia

II komisariat Policji w Zielonej Górze prowadzi obecnie dochodzenie dotyczące wspomnianej kradzieży z włamaniem. Do włamania doszło pomiędzy trzecim a ósmym czerwca, dokonali go trzej mężczyźni. Celem padły magazyny w centrum miasta i dobra, które były w nich przechowywane. Wszyscy trzej podejrzani zostali aresztowani przez policję i oczekują na wyrok w areszcie. Policjanci nie tylko zabezpieczyli rzeczy pochodzące ze wspomnianego włamania, ale również innych, wcześniejszych kradzieży.

Nie tylko kradzione rzeczy

Jeden z zatrzymanych, 27-letni mężczyzna posiadał jeszcze przy sobie w momencie zatrzymania marihuanę oraz trzydzieści gram amfetaminy. Wszyscy zainteresowani mają postawione zarzuty kradzieży z włamaniem, dodatkowo wspomniany 27-latek, odpowie za recydywę. Wcześniej bowiem odbywał już karę za podobne przewinienia. Mężczyźni jednak odmówili składania wyjaśnień i nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Od 12 czerwca na okres 3 miesięcy był zastosowany areszt dla sprawców. Za wspomniane przewinienie grozi im do dziesięciu lat więzienia, zgodnie z kodeksem karnym. Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach udostępnionych przez II komisariat, swoje rzeczy, proszone są o kontakt.