Po trzech listach gończych trafił do aresztu. Był zdziwiony

23-letni zielonogórzanin od ponad roku ukrywał się na terenie województwa lubuskiego oraz Niemiec. Policja wysłała za nim aż trzy listy gończe. Mężczyzna dopuścił się dwóch kradzieży z włamaniem oraz przestępstw narkotykowych. Policjantom udało się zatrzymać poszukiwanego w jednej z miejscowości pod Sulechowem. Na mężczyźnie ciążyły dwa nakazy doprowadzenia, związane z uchylaniem się od obycia kary pozbawienia wolności.

Ukrywał się przez rok

Poszukiwany mężczyzna ukrywał się na terenie Polski i Niemiec przez ponad rok. Faktem, że wysłano za nim aż 3 listy gończe miał być zaskoczony. Tymczasem okazuje się, że poszukiwany jest oskarżony o przestępstwa narkotykowe, ale również kradzieże z włamaniem. W końcu udało się go zlokalizować w jednej z miejscowości pod Sulechowem, tam został pojmany.

Złapany w czasie wolnym

Policjanci podczas zatrzymania oficjalnie byli już po służbie. Jednak informacja o miejscu pobytu poszukiwanego pojawiła się tuż po zakończonej służbie. Nie była to jednak przeszkoda dla funkcjonariuszy. Wsiedli w samochód i udali się do wskazanego miejsca. Mężczyzna oczywiście nie spodziewał się Policjantów. Był bardzo zaskoczony zatrzymaniem.

Areszt i oczekiwanie na wyrok

Po aresztowaniu poszukiwany został przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. Mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności, do tego parał się narkobiznesem oraz dokonywał włamań z kradzieżą. Policjanci z Zielonej Góry poszukują obecnie około 400 osób, za którymi wysłano listy gończe. Dodatkowo wśród poszukiwanych jest ponad 1000 osób związanych lub zamieszanych w sprawy kryminalne. Postawa policjantów idealnie pokazuje fakt, że funkcjonariuszem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki temu policjanci są gotowi dopełnić sprawiedliwości o każdej porze dnia i nocy.