Wizyta Zbigniewa Ziobry w Zielonej Górze

Polski rząd stara się wprowadzać powoli tzw. kamienie milowe, które Polska musi spełnić, aby otrzymać znaczne pieniądze z Unii Europejskiej. Część tych warunków określonych mianem kamieni milowych nie podoba się jednak nie tylko obywatelom, lecz również niektórym posłom. Wśród nich znajdują się posłowie Solidarnej Polski, którzy krytykują partię rządzącą i ich działania, które zmierzają do otrzymania pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy.

Stanowisko partii Solidarna Polska w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

W Zielonej Górze prezes partii Solidarna Polska i minister sprawiedliwości, a więc Zbigniew Ziobro, a także szefowa Solidarnej Polski w regionie wicewojewoda Olimpia Tomczyk-Iwko przedstawili oficjalne stanowisko i podejście partii do tego, co planuje zrobić partia rządząca. Warto zaznaczyć, że Zbigniew Ziobro pojawił się w Zielonej Górze właśnie na zaproszenie Olimpii Tomczyk-Iwko.

Zbigniew Ziobro i partia Solidarna Polska nie popierają ustępstw rządzącej partii wobec Unii Europejskiej

Podczas wizyty w Zielonej Górze Zbigniew Ziobro pojawił się na konferencji prasowej przy Palmiarni, która miała miejsce około godziny 13:00. Ponadto mniej więcej dwie godziny później Zbigniew Ziobro pojawił się również w Bibliotece Zielonogórskiego Uniwersytetu. W tym miejscu spotkał się z wyborcami. Warto zaznaczyć, że Zbigniew Ziobro w Zielonej Górze pojawił się przede wszystkim w formie lidera Solidarnej Polski. Przypomnijmy, że oprócz tego stanowiska Zbigniew Ziobro jest również ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.

Lider partii Solidarna Polska nie ukrywał, że głównym tematem jego wizyty tego dnia w Zielonej Górze była krytyka tego, co robi obecna władza. Zbigniew Ziobro i cała partia sprzeciwia się temu, na jakie ustępstwa wobec Unii Europejskiej godzi się Prawo i Sprawiedliwość, aby tylko otrzymać pieniądze z funduszów europejskich na Krajowy Plan Odbudowy.