Miasto Zielona Góra wprowadza specjalne Karty Wsparcia dla osób z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy przez cały czas mogą korzystać z wielu form pomocy w Polsce. Również miasto Zielona Góra udziela wsparcie uchodźcom z tego kraju. Jednak aby pomoc ta była jeszcze lepiej zorganizowana, władze miasta Zielona Góra postanowiły wydać i wprowadzić specjalne Karty Wsparcia. Czym one dokładnie będą?

Karty Wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Mówiąc o Kartach Wsparcia na myśli mamy specjalne książeczki, w których będą wydzielone normy przydzielania żywności, ubrań, butów i artykułów higienicznych. O tego typu książeczkę może ubiegać się każdy uchodźca z Ukrainy, który posiada już nadany numer PESEL.

Uzyskanie Karty Wsparcia w Zielonej Górze

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem takiej Książeczki Wsparcia mogą zgłosić się po nią w Miejskim Ośrodku Społecznej Pomocy. Punkt ten znajduje się przy ulicy Długiej 13 i funkcjonuje w godzinach od 8:00 do 14:00. Ponadto Karty Wsparcia będzie można uzyskać także w Wydziale Obywatelskich Spraw znajdującym się przy ulicy Grottgera 7 – tutaj o Karty Wsparcia można ubiegać się w godzinach działania urzędu. Warto dodać, że pierwsze osoby po taką Kartę Wsparcia będą mogły ubiegać się już od poniedziałku, dnia 6 czerwca. To właśnie wtedy po raz pierwszy zacznie działać Karta Wsparcia, a już od 20 czerwca tego roku wszyscy uchodźcy będą mogli otrzymać pomoc w mieście tylko poprzez tę właśnie kartę.

Warto dodać, że do tej pory w Zielonej Górze nadano już 4240 osobom numer PESEL dla obywateli Ukrainy. Oczywiście numery PESEL dla obywatelu Ukrainy przyznawano również w wielu innych miejscach w Polsce. O nadawaniu numerów PESEL w Dąbrowie Górniczej pisał serwis regionalny www.dabrowainfo.pl.