W Zielonej Górze odbył się nocny bieg Bachusa

W sobotę 4 września w Zielonej Górze odbyła się już 36. edycja Nocnego Biegu Bachusa. Na starcie biegu zameldowali się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Edyta Głowacka, z kolei wśród mężczyzn zwyciężył Jacek Stadnik. Zaznaczmy, że zawodnicy podczas nocnego biegu zmagali się z dystansem 10 kilometrów.

36. Nocny Bieg Bachusa w Zielonej Górze

Początek biegu zaplanowano na godzinę 19:00 w sobotę 4 września. I to właśnie o tej godzinie oficjalnie na trasie biegu pojawiło się kilkuset zawodników. Od samego początku zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn odłączyło się kilku zawodników, którzy rywalizowali do samego końca o zwycięstwo w wyścigu. Ostatecznie ta sztuka udała się Edycie Głowackiej oraz Jackowi Stadnik.

Warto dodać, że na linii mety 36. edycji Nocnego Biegu Bachusa w Zielonej Górze zameldowało się ponad 130 zawodników. Takie liczby dotyczące ilości zawodników w wyścigu są naprawdę pozytywną informacją, ponieważ pokazują, że biegi miejskie wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wielu osób.