Zielona Góra jednym z miast, w którym odbędzie się czwarta edycja Narodowego Dnia Tenisa

W tym roku odbędzie się już czwarta edycja Narodowego Dnia Tenisa. W tym roku wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 września. Jedną z głównych grup, dla których przygotowywane są wydarzenia tego dnia są dzieci oraz najmłodsi. Tego dnia głównym celem wszystkich osób związanych z tenisem jest popularyzowanie tenisa wśród dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Kolejna edycja Narodowego Dnia Tenisa

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Narodowego Dnia Tenisa odbyła się tylko i wyłącznie w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Z kolei rok temu impreza miała miejsce już w dziesięciu miastach. W tym roku impreza rozrasta się jeszcze bardziej i łącznie będzie w niej uczestniczyło aż 14 miejscowości, a w tym również Zielona Góra.

Miasta, które będą w tym roku brać udział w Narodowym Dniu Tenisa były skrupulatnie wybrane. Wszystkie wybrane lokalizacje są w stanie podjąć się organizacji takiego wydarzenia. Osoby odpowiedzialne za to wydarzenie mają nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem takich miejscowości będzie coraz więcej. Szczególnie, że to wydarzenie rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno dzieci, jak i niepełnosprawni mają okazję, aby zobaczyć mecze pokazowe tenisa oraz sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Sporo z uczestników takich wydarzeń pragnie potem samodzielnie rozpocząć grę w tenisa, co jest oczywiście bardzo dobrą oznaką dla organizatorów.