W końcu jest masz oświetleniowy na torze żużlowym

Zapewne cała Polska zdążyła usłyszeć o maszcie oświetleniowym na stadionie w Zielonej Górze. Teraz w końcu udało się go odrestaurować i przywrócić do pełni sprawności. Masz oświetleniowy na stadionie żużlowym Falubazu Zielona Góra został już w pełni oddany do użytku.

Prace przy maszcie oświetleniowym

Kilka tygodni trwały prace nad masztem oświetleniowym na torze żużlowym w Zielonej Górze. W końcu udało się zrealizować wszystkie prace, które były do wykonania. I to nawet pomimo dość mroźnej, śnieżnej i niesprzyjającej aurze w ostatnich dniach. Dodajmy, że wykonawcą inwestycji była firma Harpex.

Słup oświetleniowy został nie tylko naprawiony w środku w związku z koniecznością naprawy instalacji elektrycznej. Na początku musiał on zostać zdemontowany i sprawdzony. Przeprowadzono nawet specjalistyczną ekspertyzę przez Politechnikę Wrocławską. Oprócz tego maszt oświetleniowy został także pomalowany, a także zamontowano nowe drabinki oraz nakrętki. Ekipa remontowa z sukcesem zamontowała maszt w momencie, gdy na zewnątrz panowały odpowiednie warunki atmosferyczne.

Przypomnijmy, że słynny słup oświetleniowy mierzy 44 metry, a jego waga to ponad 11 ton. W samym środku słupa znajduje się około 3,5 kilometra kabli. Oświetlenie zamontowane na maszcie jest obecnie w pełni energooszczędne.