Darmowe choinki dla mieszkańców błyskawicznie się rozeszły

Przybyli mieszkańcy zostali zachwyceni, gdy zobaczyli, że choinka jest żywa. „To żywa! – krzyczeli. W sobotę przed południem prezydent Janusz Kubicki wraz z radnymi i przedstawicielami Zakładu Gospodarki Komunalnej rozdawali świerki przed budynkiem magistratu przy ul. Podgórnej. Aby otrzymać choinkę, trzeba było jednak poczekać w kolejce. Pierwsi mieszkańcy pojawili się tam już około godziny 9:00 rano.

Mieszkańcy mogli odbierać darmowe choinki

Przypomnijmy, że artykuł o bezpłatnych choinkach dla mieszkańców już jakiś czas temu pojawił się na naszej stronie. Teraz Zakład Gospodarki Komunalnej przygotował 400 choinek, które rozdawane były przez prezesa Krzysztofa Sikorę oraz pozostałych pracowników. Prezes liczy na to, że po świętach drzewka powrócą do natury. Oprócz choinek, rozdawano także gałązki na świąteczne stroiki.

To już kolejna akcja tego typu, która została zorganizowana przez miasto Zielona Góra. Prezydent podkreśla, że każdy dom powinien mieć choinkę, a rozdawanie żywych drzewek mieszkańcom jest elementem utrzymania tradycji. Akcja ta jest także dowodem na to, że władze miasta chcą, aby mieszkańcy mieli żywe, zamiast sztucznych, choinek w swoich domach. Prezydent sam też woli żywe drzewka.