W Zielonej Górze brakuje nauczycieli

Niestety, ale zielonogórskie placówki oświatowe odczuwają braki nauczycieli. Brakuje nowych osób, które byłyby w stanie przekazywać wiedzę w lokalnych szkołach. Jak duże są braki w kadrze pedagogicznej? Okazuje się, że na ten moment brakuje co najmniej dwunastu nauczycieli.

Braki w kadrach nauczycielskich w Zielonej Górze

W ostatnim czasie coraz więcej emerytowanych nauczycieli wraca do pracy. Jest to skutek braków kadrowych w wielu placówkach na terenie Zielonej Góry, ale i całego kraju. Dyrektorzy szkół oraz osoby z zielonogórskiego magistratu zrywają sobie sen z powiek, aby rozwiązać skutecznie narastający problem braków kadrowych w szkolnictwie.

Emerytowane nauczycielki często wracają do szkół i chcą pomóc. Nie przeszkadza im ich wiek i pomimo tego chcą dalej się rozwijać i realizować. Mówi się, że dodatkowym atutem, który zachęci inne osoby do podjęcia pracy w tym zawodzie mogą być podwyżki i większe pensje. W taki sposób kobiety mogłyby zacząć się lepiej realizować nie tylko w zawodzie nauczyciela, ale także jako matki oraz żony.