Stelmet Falubaz Zielona Góra z kolejną wygraną w lidze

Pierwszego dnia nowego miesiąca, a więc w niedzielę, dnia 1 maja odbył się mecz w ramach 4. kolejki eWinner 1 Ligi Żużlowej pomiędzy zespołem Stelmetu Falubaz Zielona Góra a zespołem Zdunka Wybrzeże Gdańsk. Wielu kibiców i ekspertów uważało, że mecz będzie raczej jednostronny. Zważywszy chociażby na to, że gospodarze do tej pory wygrali trzy poprzednie mecze ligowe, a goście trzy poprzednie mecze ligowe przegrali. Mecz był jednak zacięty, a o zwycięstwie zadecydował dopiero ostatni bieg w tym spotkaniu.

Stelmet Falubaz Zielona Góra rzutem na taśmę wygrywa w spotkaniu z ekipą Zdunka Wybrzeże Gdańsk

Gospodarze z Zielonej Góry w tym sezonie bardzo dobrze radzą sobie od samego jego początku. Trzy poprzednie spotkania zakończyły się zwycięstwem. Z kolei ekipa z północy Polski radziła sobie znacznie gorzej. Przez wielu została określona już jako najgorsza ekipa tego sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Powodem takich opinii były trzy nieudane mecze na początku tego sezonu. Trzy porażki na pewno nie są powodem do dumy, jednak na trudnym terenie w Zielonej Górze ekipa z Gdańska nie zamierzała łatwo oddać punktów w tym spotkaniu.

Zacięty mecz i walka do ostatniego biegu

Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Mało kto spodziewał się, że przyjezdni postawią aż tak trudne warunki gospodarzom. Dlatego też wielkim zaskoczeniem było to, że walka o zwycięstwo w tym spotkaniu rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim wyścigu tego meczu. Padł tam jednak remis, przez co ekipa Stelmetu Falubaz Zielona Góra dzięki przewadze uzyskanej w poprzednich biegach zwyciężyła ostatecznie w tym meczu. Wynik tego spotkania to 47:43 dla gospodarzy z Zielonej Góry.