Zielonogórskie minizoo powiększy się już na początku przyszłego roku

Minizoo w Zielonej Górze od samego początku swojego istnienia jest ciekawą atrakcją dla mieszkańców i turystów. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciało rozbudowy tego miejsca i zwiększenia jego atrakcyjności. Dlatego też teraz podpisano umowę z wykonawcą, w ramach której na terenie zielonogórskiego minizoo już niebawem pojawią się nowe zwierzątka.

Jakie zwierzęta pojawią się w minizoo w Zielonej Górze?

Umowa podpisana w środę, dnia 11 maja, przez wiele osób uważana jest za bardzo dobry ruch ze strony podmiotów, które zarządzają zielonogórskim minizoo. Swojego zadowolenia nie krył również prezydent miasta, a więc Janusz Kubicki. Doskonale wie on, że to miejsce cieszy się sporą popularnością i jest wręcz wielbione przez najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie wybierają się właśnie w to miejsce. Zresztą podobnie, jak i dorośli, którzy lubią tego typu wypoczynek.

W ramach podpisanej umowy o rozbudowę zielonogórskiego minizoo w tym miejscu będą mogły pojawić się nowe zwierzęta. Jakie zwierzaki dokładnie się pojawią? Przede wszystkim mowa o takich zwierzętach jak lemury, owce świniarki oraz małpki kapucynki.

Kolejna rozbudowa zielonogórskiego minizoo

Minizoo w Zielonej Górze już wcześniej było rozbudowywane. Obecna rozbudowa będzie dotyczyła obszaru w kierunku las. To właśnie tam, a więc przy Wzgórzu Piastowskich i Górce Tatrzańskiej, a także odnowionym kąpieliskiem w Ochli, ma zostać utworzony nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy.

W ramach inwestycji mają pojawić się nie tylko nowe zwierzęta, ale mają zostać zbudowane także nowe budynki, a oprócz tego ma powstać altana wypoczynkowo-szkoleniowa. Warto dodać, że umowa na inwestycję, którą podpisano w środę, dnia 11 maja, opiewa na kwotę 3,5 milionów złotych, bowiem właśnie o takiej kwocie mówi się w kwestii tej inwestycji.