Rząd przekaże maseczki dla województwa lubuskiego!

Liczba przypadków osób zakażonych na terenie lubuskiego znacznie wzrasta. W ostatnim czasie wprowadzono nowe obostrzenia, w związku w tym regionie ponownie możemy spodziewać się lockdown’u. Z powodu nagłego wzrostu zakażonych rząd postanowił przekazać maseczki mieszkańcom województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Teraz maseczki ochronne trafią również w ręce mieszkańców lubuskiego. Zgodnie z decyzją rządu, każdy powinien otrzymać cztery sztuki. Według informacji na Mazowsze trafi ponad 21 milionów maseczek, zaś na terenie województwa lubuskiego ma pojawić się 4 miliony maseczek ochronnych. Różnica w ilości dostarczonych sztuk wynika z liczby mieszkańców. Rząd poinformował również, że na przestrzeni najbliższych tygodni zależnie od tego, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna, maseczki ochronne mają być dostarczane do kolejnych województw.

Dlaczego trzeba nosić maseczki ochronne?

Nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje na terenie Polski już od prawie roku. Najlepszym sposobem, aby w pełni dokładnie osłonić naszą twarz jest noszenie maseczek ochronnych. Na przestrzeni tak długiego czasu nakazu nakładania maseczek, wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy jest to naprawdę konieczne. Specjaliści uważają, że zasłanianie ust i nosa może w znacznym stopniu zabezpieczyć przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa, co tym samym zmniejsza ryzyko zarażenia. Przeciwnicy wskazują jednak na fakt, iż noszenie maseczek ochronnych sprawia, że człowiek oddycha tym samym powietrzem, co jest niebezpieczne dla zdrowia. Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy mają rację w kwestii noszenia maseczek ochronnych, aczkolwiek każdy z nich musi mieć ją przy sobie, ponieważ jest to zalecane przez służbę zdrowia. Dlaczego warto nosić maseczki ochronne? Oto kilka powodów.

Dla dobra Twojego i innych – noś maseczkę ochronną

Maseczka chroni nas przed zakażeniem koronawirusem, ponieważ osłania drogi kropelkowe, przez które przenosi się wirus. Oprócz tego maseczki ochronne sprawiają, że rzadziej dotykamy twarzy. Człowiek jest w stanie dotykać swojej twarzy nawet kilkadziesiąt razy w ciągu całej doby. Jest to bardzo niebezpieczne w obecnych czasach, zwłaszcza jeżeli na co dzień przebywamy w miejscach publicznym. Najbardziej istotnym jednak powodem, dla którego powinniśmy nosić maseczki ochronne, jest znaczne zmniejszenie ryzyka zarażenia osób w naszym otoczeniu. Koronawirus można przechodzić bezobjawowo, w związku z czym możemy zarażać inne osoby, nawet nie będąc tego świadomym. Nigdy nie wiemy, w jakim stanie zdrowia jest osoba obok oraz w jakim stopniu uderzy na jej organizm koronawirus. Warto zatem nosić maseczki ochronne, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale przede wszystkim ludziom wokół.