W Województwie lubuskim istnieje możliwość wypożyczenia czytników PocketBook

Od 11 marca została wprowadzona w życie możliwość wypożyczenia czytników PocketBook zupełnie za darmo. Jest to nowa technologia, która ma za zadanie ułatwić czytelnikom czytanie książek. Czytnik można wypożyczyć na okres maksymalnie czterech tygodni. Istnieją trzy placówki pełniące taką funkcję, między innymi w mediatece Góra Mediów, Szklana Pułapka oraz w lubuskim Laboratorium Książek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Chcąc czytać wiele książek, nie musisz mieć przy sobie fizycznie każdego egzemplarza. Wystarczy PocketBook, w którym znajdziesz wszystkie książki, jakie potrzebujesz.

Co można znaleźć w czytnikach elektrycznych?

Do dyspozycji czytelników zostało przeznaczonych 39 modeli, w tym 15 urządzeń zakupiła WiMBP, a pozostałe 24 zostały przekazane jako depozyt od firmy PocketBook. Te najnowocześniejsze modele czytników używa się bardzo w prosty sposób. Są one kompatybilne z usługą Legimi. W każdym miesiącu biblioteka rozdaje kilkaset tysięcy kodów, za pomocą których czytelnik uzyskuje dostęp do blisko 60 tysięcy e-booków. Wśród nich można znaleźć też najnowsze bestsellery oraz e – gazety. E- czytniki służą do czytania wszystkich możliwych plików tekstowych, a nie rzadko również graficznych.

Dlaczego warto zdecydować się na wypożyczenie czytników?

Czytniki elektryczne są bardzo ekologicznym urządzeniem. Powstały z myślą o tym, aby ułatwić czytelnikom dostęp do wielu książek i dzieł literackich. Cechuje go wysoka energooszczędność i duża trwałość oraz fakt, że elektroniczna książka nie wymaga zużycia papieru, a tym samym wycinki drzew. Czytniki zostały tak stworzone, aby nie miały złego wpływu na oczy. Dzięki temu, że wyświetlacz został zrealizowany w technologii papieru elektronicznego. W porównaniu do wyświetlaczy telefonów, tabletów i laptopów jest on zdecydowanie zdrowszy. Ponadto korzystając z PocketBook, masz możliwość dostosowania wielkości tekstu do własnych potrzeb.