Powstanie kolejka linowa z gondolami z palmiarni na deptak

W niedalekim czasie Winne Wzgórze oraz deptak zostaną połączone. W jaki sposób? Za sprawą kolejki gondolowej. Taki pomysł w ostatnim czasie przedstawił magistrat. Plusów takiego rozwiązania jest naprawdę sporo.

Kolejka gondolowa w Zielonej Górze

Pomysł wykonania kolejki linowej z gondolami, która będzie umożliwiała przemieszczanie się pomiędzy palmiarnią a deptakiem przyjął się bardzo dobrze wśród mieszkańców i urzędników. Wpływa na to na pewno fakt, że oprócz praktycznego zastosowania kolejki linowej, kolejnym atutem tej inwestycji jest jej wartość turystyczna. Dzięki temu skróci się czas przejazdu na terenie miasta, a ponadto zmniejszą się korki samochodowe w najbardziej zatłoczonych częściach miasta. Kolejnym atutem jest to, że wiele osób będzie chciało skorzystać z kolejki linowej z gondolami po prostu ze względów rozrywkowych i turystycznych.

Warto dodać, że jeszcze w tym roku mają ruszyć plany projektowe. Z kolei pierwszy przejazd kolejką linową przewiduje się na 2025 rok. Co ciekawe, mieszkańcy Zielonej Góry będą mieli zapewnione darmowy przejazd kolejką. Opłaty obowiązywać będą jedynie turystów.