Pojawią się nowe ekrany akustyczne przy drodze S3

Mieszkańcy nieopodal drogi S3 w pobliżu osiedla Pomorskiego oraz Raculi w Zielonej Górze będą mogli w końcu nacieszyć się spokojem. Już niedługo pojawią się tam ekrany akustyczne, dzięki którym znacząco powinien poprawić się komfort życia mieszkańców w tym regionie. Na ten moment mieszkańcy muszą borykać się z ogromnym hałasem, który generują samochody poruszające się po trasie szybkiego ruchu.

Przy trasie S3 pojawią się nowe ekrany

Teraz przy drodze S3 są już postawione ekrany dźwiękochłonne, jednak nie ukrywajmy, że nie do końca spełniają one swoje zadanie. Nowe ekrany akustyczne mają być przede wszystkim wyższe. To ma pozwolić znacząco ograniczyć hałas w tej okolicy.

W całej sprawie wypowiedział się jeden z radnych, a więc Jacek Budziński. Jego zdaniem obecne ekrany w ogóle nie zdają egzaminu. Dlaczego? Ponieważ są zbyt niskie, a poza tym jest ich w tym miejscu po prostu za mało. Dlatego ich działanie jest bardzo zaburzone.

Nowe ekrany akustyczne również w pobliżu Raculi

Inwestycja w ekrany dźwiękochłonne pojawią się również w obszarze Raculi. Tutaj również mieszkańcy skarżyli się na nadmierny hałas generowany przez samochody poruszające się po drodze ekspresowej. Nie ma co ukrywać, że w okresie letnim hałas generowany przez pojazdy na trasie S3 jest nad wyraz mocny, ponieważ wtedy też samochody poruszają się z większą prędkością, no i aut też jest więcej. Poza tym mieszkańcy często otwierają okna w budynkach mieszkalnych, stąd też mogą odczuwać nadmierny hałas.

Trasa S3 wciąż jest jeszcze na ukończeniu. W ostatnim czasie powstały wiążące decyzje w sprawie trasy S3 Świnoujście.

Przypomnijmy, że inwestycja związana z montażem ekranów dźwiękochłonnych w Zielonej Górze ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a dokładniej to w czerwcu.