Park Słowiański zostanie wyremontowany

Kilka dni temu w zielonogórskim Urzędzie Miasta podpisano dokumenty dotyczące rozpoczęcia remontu Placu Słowiańskiego. Co powstanie w ramach przeprowadzonych prac? Jakie atrakcje pojawią się w wyremontowanym parku i na co dokładnie będą mogli liczyć mieszkańcy i turyści?

Remont Parku Słowiańskiego

Bez wątpienia Park Słowiański jest jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc przez mieszkańców w Zielonej Górze. Nic więc dziwnego, że remont tego miejsca wywołuje sporo emocji u wszystkich mieszkańców. Miejsce znajdujące się w samym centrum miasta w końcu już niedługo zostanie poddane pracom modernizacyjnym, w ramach czego aż 2500 metrów kwadratowych nawierzchni będzie podlegać celom komunikacyjnym, a 3800 metrów kwadratowych nawierzchni zostanie zagospodarowane jako przestrzeń ozdobiona zielenią.

W sprawie remontu Parku Słowiańskiego wypowiedział się również Janusz Kubicki, a więc prezydent Zielonej Góry. Jest on w pełni zadowolony z tego, że to wyjątkowe miejsce w Zielonej Górze zyska trochę świeżości i blasku, a oprócz tego będzie mogło ponownie kandydować do miejsca najbardziej atrakcyjnego dla wypoczynku.

Co znajdzie się w Parku Słowiańskim po jego remoncie?

Mieszkańcy na pewno mają oczekiwania co do tego, co powinno się znaleźć i jak powinien wyglądać wyremontowany Park Słowiański. W ramach projektu w tym miejscu mają powstać przede wszystkim nowe place oraz ścieżki, które będą miały także umiejętność odprowadzania wód opadowych do gruntu. Ponadto rowerzyści będą mogli liczyć na nowe stojaki rowerowe, a osoby korzystające z rowerów miejskich na cały parking. Warto dodać, że obecne miejsca postojowe mają zostać wyremontowane, a oprócz nich powstaną także nowe.

Oprócz tego w Parku Słowiańskim zobaczymy również całkiem nowe trawniki. Krzewy, byliny, ozdobne drzewa i wiele więcej roślin pojawi się w parku. Oczywiście stara roślinność, która jest zdrowa, zostanie zachowana. Z kolei uszkodzone i schorowane rośliny zostaną usunięte.

W Parku Słowińskim powstanie także pomnik Ofiar Zbrodni Wołyńskiej oraz specjalne otoczenie dookoła. Ponadto pojawią się również leżaki, ławki, kosze, tabliczki informacyjne, słupki, krzesła i stoliki, karmniki dla ptaków, a nawet budki lęgowe. Nie zabraknie również takich atrakcji jak fontanna. Na terenie całego Parku Słowińskiego mają również znaleźć się nowoczesne lampy ledowe, które będą oświetlały cały teren, a w niektórych przypadkach będą pełniły również rolę ozdobną. Warto dodać, że na terenie parku rozmieszczone zostaną kamery miejskie.