Koniec utrudnień w ruchu drogowym na ulicy Zacisze

Od dłuższego czasu na ulicy Zacisze w Zielonej Górze kierowcy musieli borykać się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Firma wykonująca remont tego terenu musiała ustawić tymczasowe światła, aby ruch w ogóle mógł odbywać się jednym pasem drogi. Z powodu konieczności ruchu wahadłowego należało wprowadzić światła, które znacząco spowolniły poruszanie się pojazdów tą trasą. Kierowcy niejednokrotnie musieli czekać w kolejce, aż zapali się zielone światło.

Koniec ze światłami i utrudnieniami

Kierowcy, którzy regularnie poruszali się trasą przez ulicę Zacisze na pewno się ucieszą, ponieważ dzięki zakończonym pracom remontowym w końcu nie będzie trzeba stać w kolejce z powodu występującej na tym odcinku drogi sygnalizacji świetlnej. Z informacji podanych przez Wodociągi Zielonogórskie i Kanalizację, wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym w tym regionie już nie występują. Dokładny opis tej inwestycji i wykonanych prac wraz ze szczegółami znajdziemy na portalu zainwestujwgminie.pl.

Sygnalizacja świetlna została zdemontowana, a inne uciążliwości dla kierowców również zostały usunięte. Stąd też już od czwartku, dnia 24.03.2022, kierowcy mogą swobodnie poruszać się drogą na ulicy Zacisze. Warto dodać, że zakończenie prac remontowych w tym regionie powinno pozytywnie wpłynąć również na ruch pojazdów w innych częściach miasta. Po prostu natężenie ruchu zostanie rozłożone bardziej równomiernie, a kierowcy, którzy do tej pory specjalnie omijali ulicę Zacisze teraz już w końcu nie będą musieli tego robić.

Renowacja ogólnospławnej kanalizacji na ulicy Zacisze

Przypomnijmy, że remont na ulicy Zacisze w Zielonej Górze związany był z renowacją ogólnospławnej kanalizacji. W ramach wykonanych prac została wklejona do wnętrza kanału specjalna wykładzina, która wykonana została z poliestrowej włókniny o strukturze filcu. Dodatkowo wykładzina została również nasączona poliestrowymi żywicami, a komory zostały poddane również budowlanej chemii.

Zakończone prace w ramach renowacji ogólnospławnej kanalizacji na ulicy Zacisze wchodziły w skład projektu „Ściekowa gospodarka na terenie Zielone Góry – Etap V”. Warto dodać, że w ramach projektu pracom zostaną poddane kanały o długości 4 kilometrów, a oprócz tego aż 103 studnie. Cały projekt ma zostać zakończony jeszcze w tym roku na przełomie wiosny i lata, a dokładniej w czerwcu 2022 roku.