Opóźnienia w budowie basenu

Basen w Nowej Soli to obiekt od dawana wyczekiwany przez wszystkich mieszkańców. Będzie to nowoczesny obiekt sportowy z sześcioma torami sportowymi o długości 25 metrów, basenem dla dzieci oraz strefą relaksu gdzie między innymi będzie można skorzystać z masażu karku. Po zakończeniu inwestycji basen ma się stać również miejscem, w którym odbywałby się zajęcia sportowe z pływania dla dzieci z pobliskich podstawówek. Takiego miejsca brakuje w Nowej Soli, dlatego każdy liczył na szybkie zakończenie prac i ze smutkiem przyjmuje wiadomości o nowych opóźnieniach.

Kiedy będzie gotowy nowy basen?

Obiekt sportowy miał zostać ukończony do końca września, jednak od jakiegoś czasu prace nad nim prowadzone są opóźnione i mocno się wydłużają. Firma, która miała przyjechać z trybunami, znajduje się w czerwonej strefie i nie może przyjechać. Brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych i fachowców, bez których niemożliwe jest ukończenie inwestycji. Ponadto uzyskanie stosownych pozwoleń, zgody sanepidu i straży pożarnej trwa teraz dłużej niż zwykle. Wszystkie te kwestie sprawiają, że wykonawca nie umie w tym momencie powiedzieć kiedy basen będzie otwarty.

Czy Nowosolanie znajdą pracę na nowym basenie?

Po otwarciu basenu mieszkańcy Nowej Soli będą mogli znaleźć w nim nowe miejsca pracy. Jest to duży obiekt, dlatego na jednej zmianie będzie zatrudnionych trzech ratowników wodnych. Dodatkowo sześcioosobowy zespół sprzątający, pięć osób do obsługi technicznej, czterech pracowników kasy, instruktorzy pływania oraz kierownik obiektu. Nowosolanie nie mogą się doczekać kiedy zostanie otwarty basen. Na zajęciach w Nowosolskim Domu Kultury mogli wykonać autorskie kafelki, które zdobią ścianę nad kasą basenu. Dzięki temu każdy mieszkaniec czuje, że miał swój wkład w miejsce, z którego będą mogli korzystać wszyscy. Pozostaje nam uważnie śledzić postęp pracy i trzymać kciuki, aby obiekt mógł zostać otwarty jak najszybciej!