Napadł na kantor z bronią w ręku

W przygranicznych Słubicach przestępca chciał obrabować kantor. Napadł na niego z bronią w ręku i zażądał od właściciela kantoru pieniędzy, nie spodziewał się jednak co stanie się dalej. Właściciel kantoru całe szczęście zachował zimną krew i odmówił wydania rabusiowi pieniędzy. Kiedy ten spotkał się z oporem ze strony właściciela, uciekł z miejsca przestępstwa, wiedząc, że jego plan się nie powiedzie. Właściciel kantoru jak najszybciej powiadomił miejscowy komisariat policji o całym zajściu. Po przyjęciu zgłoszenia, policjanci od razu zajęli się sprawą, aby jak najszybciej ująć złodzieja.

Brawurowa akcja Słubickiej policji!

Policja w Słubicach 7 października błyskawicznie zatrzymała rabusia, który próbował obrabować kantor. Niespełna kilka godzin od napadu policjanci zatrzymali podejrzanego 29-latka w powiecie chodzieskim. Mężczyzna okazał się mieszkańcem województwa wielkopolskiego. Na jego niekorzyść przemawia fakt, że podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli u mężczyzny broń palną. Po weryfikacji okazało się, że mężczyzna nie powinien jej mieć, gdyż nie posiada stosownych zezwoleń. Podejrzany o przestępstwo przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie karnym. Jest to areszt tymczasowy wydany przez sąd. Jeśli śledztwo wykaże, że podejrzany dopuścił się zarzucanych mu czynów, może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców

Właściciel kantoru jest szczęśliwy, że ochronił swój dobytek i wdzięczny policji za szybkie zatrzymanie przestępcy. Policja uczula, aby w takich sytuacjach niezwłocznie powiadamiać odpowiednie służby, bo złodzieje mogą być nieobliczalni. Na szczęście w tym przypadku doskonale przeprowadzona akcja pozwoliła na szybkie ujęcie sprawcy i postawienie go przed sądem. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Dzięki policjantom mieszkańcy Słubic mogą czuć się bezpiecznie.