Ogromny wielopoziomowy parking przy Palmiarni w końcu zostanie otwarty

Już niebawem w końcu ma zakończyć się budowa wielopoziomowego parkingu przy Palmiarni. Według przypuszczeń parking zostanie oddany do użytku już w czerwcu. Początkowo parkowanie na parkingu wielopoziomowym będzie w pełni darmowe. Jednak wraz z upływem czasu mają pojawić się dodatkowe opłaty za postój.

O parkingu wielopoziomowym przy Palmiarni

Przypomnijmy, że stary parking przy Palmiarni mógł pomieścić jedynie 180 samochodów. Teraz nowy wielopoziomowy parking będzie mógł pomieścić znacznie więcej aut – mowa o 433 miejscach, a w tym 407 dla samochodów osobowych, 18 dla osób niepełnosprawnych, 3 dla autobusów i 5 miejsc dla samochodów elektrycznych.

Początkowo po otwarciu nowego parkingu, korzystanie z niego będzie w pełni darmowe. Jak zaznaczają władze miasta, parking będzie darmowy, aby mieszkańcy mogli bez problemu udać się do najważniejszych instytucji w mieście. To właśnie niedaleko Palmiarni znajduje się urząd miasta, urząd marszałkowski, lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, czy też starostwo powiatowe oraz wiele innych ważnych instytucji. Nie wyklucza się jednak, że w przyszłości wdrożone zostaną dodatkowe opłaty za postój na nowym wielopoziomowym parkingu przy Palmiarni.