Wyciek paliwa z ciężarówki na dzikim parkingu przy ulicy Zacisze

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ulicy Zacisze w poniedziałek, dnia 17 kwietnia. Straż pożarna mniej więcej o godzinie 10:00 otrzymała zawiadomienie o wycieku paliwa z samochodu ciężarowego. Pojazd ciężarowy w momencie wycieku stał na parkingu. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, za spowodowanie wycieku odpowiada złodziej.

Próba kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego.

Na miejscu wycieku paliwa przy ulicy Zacisze od razu musieli pojawić się strażacy. Zabezpieczyli oni wyciek z samochodu ciężarowego, a także zneutralizowali teren. Olej napędowy zaczął już wsiąkać w ziemię. Przy akcji pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Pojawiły się trzy zastępy, które specjalizują się dodatkowo w takich przypadkach, mając status Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego. Strażacy wysysali paliwo do zbiorników, a także przenosili oczyszczali ziemię za pomocą łopaty. Zebrane paliwo, które w większości jest zmieszane z błotem zostanie w odpowiedni sposób zutylizowane.

Na miejscu pojawili się również policjanci oraz osoby związane z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, aby ocenić wyciek i zrobić pomiary. Z kolei policjanci podejrzewają, że sprawcą zdarzenia jest złodziej, który na początku rozciął zbiornik, napełnił swoje zbiorniki, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Trwa wyjaśnianie sprawy.