Nowy parking przy targowisku

Problemu z miejscami parkingowymi przy targowisku na ul. Owocowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Doskonale znają go klienci targowiska oraz mieszkańcy okolicznych bloków. Paweł Zalewski, który obecnie jest radnym, postanowił zainteresować się tematem. W tym celu wystosował odpowiednie pismo do Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubackiego i całej Rady Miasta. W piśmie szczegółowo opisuje problem, z jakim borykają się mieszkańcy.

Całkowita zmiana! Zielone skwerki i więcej przystanków!

Radny chciał się dowiedzieć czy w okolicy znanego targowiska są planowane jakieś inwestycje, który poprawiłby by komunikację przy ulicach Owocowej, Tylnej, Fabrycznej i Przemysłowej. Aby nie przedstawiać radzie miasta jedynie problemów, pan Paweł Zalewski przedstawił im również swoje pomysły, które jego zdaniem miałyby pozytywny wpływ na rozwiązanie problemu. W piśmie wymienia, że aby polepszyć sytuację komunikacyjną, należy stworzyć nowe miejsca parkingowe, które mogłyby powstać po niewielkich zmianach przestrzennych. Dodatkowo przejmując nieużytki działkowe i teren po wyburzonej octowni, można byłoby stworzyć na ich miejsce parking. Z targowiska korzysta też wiele starszych osób, dlatego powinien powstać dodatkowy przystanek MZK, przy samym targowisku. Dobrym pomysłem wydaje mu się stworzenie zielonych skwerków, na których mogłyby być miejsca do odpoczynku.

Kiedy rozpocznie się remont targowiska?

Właścicielem terenu jest PSS Społem i to właśnie oni odpowiadają za zagospodarowanie przestrzenne. Obecnie PSS Społem pracuje nad nową koncepcją zagospodarowania i stworzenia udogodnień, które poprawiłby sytuację komunikacyjną, o czym radnego poinformował w piśmie zwrotnym prezydent Janusz Kubicki. Po dostarczeniu przez właściciela terenu wyżej opisanych planów urząd miasta będzie mógł podjąć decyzję jak zrewitalizować ten plac. Następnym krokiem będzie rozpoczęcie remontu przy targowisku na ul. Owocowej.