Nowe obostrzenia łamane w Lubuskiem!

Pandemia jak na razie nie zwalnia. Władze kraju postanowiły wprowadzić na nowo przepisy nakazujące noszenie maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych i komunikacji miejskiej, ale także na ulicach. Wyjątkiem są parki i lasy, w którym nie musimy zakrywać ust i nosa. W trosce o życie i zdrowie obywateli lubuscy policjanci kontrolują czy mieszkańcy noszą maseczki.

Mandaty za brak maseczki!

Nakaz zakrywania ust i nosa, został ponownie wprowadzony 10 października. Ku zaskoczeniu policjantów od czasu wprowadzenia obostrzeń wystawili już 131 mandatów. Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę zakażonych w Polsce, policjanci tłumaczą, że nie mogą być już wyrozumiali. Nie stosowanie się do przepisów jest zagrożeniem stanu zdrowia, a nawet życia innych, dlatego zapowiadają, że dla łamiących ten przepis nie będzie żadnych ulg.

Nowe rekordy zachorowań w Lubuskiem!

Władze województwa martwią się o stan zdrowia pacjentów 17 października padł nowy rekord jeśli chodzi o zachorowania w Polsce 9622, jest to pierwszy wynik kiedy przekroczyliśmy 9 tys. Natomiast 18 października liczba chorych w Lubuskiem wyniosła 169. Od początku pandemii liczba wszystkich zakażonych w tym województwie wyniosła 2589, a liczba zgonów 31 osób. Widząc, że część obywateli nie stosuje się do nakazu i obserwując rosnące dane, policjanci musieli interweniować. Nie mogą przymykać oka na ignorowanie przepisów, które mając wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Byli zmuszeni nałożyć aż 131 mandatów, a 94 wnioski zostały skierowane do sądu.

Przestrzeganie przepisów przyśpiesz zwalczenie pandemii

Policjanci z Lubuskiego apelują, aby zachować dystans społeczny 1,5-2 metry, zasłaniać usta i nos i jak najczęściej dezynfekować ręce. Odpowiedzialność za siebie i innych jest kluczowa przy walce z koronawirusem. Tylko wspólnymi siłami możemy zatrzymać pandemie COVID-19 i nie dopuścić do przepełnienia się szpitali.