Najpierw włamali się do hurtowni, a potem próbowali sprzedać skradzione łupy jej właścicielowi

Do bardzo nietypowej kradzieży doszło ostatnimi dniami w Zielonej Górze. Trzech sprawców dokonało włamania na teren jeden z hurtowni w Zielonej Górze. Połasili oni się na towar budowlany. Łupem sprawców padły m.in. wiertarki, maszyny do szlifowania, poziomice, szlifierki kątowe, czy też odkurzacze. Łącznie zrabowane urządzenia miały wartość około 5,4 tysiąca złotych. Sprawcy jednak szybko zostali schwytani, gdy chcieli sprzedać swój łup właścicielowi całej hurtowni.

Nieudana akcja kradzieży trójki włamywaczy

Zdarzenie związane z kradzieżą miało miejsce w czwartek, dnia 7 lipca. To właśnie wtedy policja w Zielonej Górze otrzymała zgłoszenie o włamaniu do tamtejszej hurtowni. Okazało się, że trójka sprawców wdarła się na teren hurtowni po tym, gdy udało im się wybić szybę i wtargnąć na teren hurtowni. Wtedy też dokonali oni kradzieży wymienionych wcześniej urządzeń i sprzętów budowlanych. Jak już wiemy, wartość wszystkich strat to około 5,4 tysiąca złotych.

Poszkodowany otrzymał telefon od jednego ze sprawców kradzieży

W dniu kradzieży jeden z właścicieli skradzionego sprzętu otrzymał zaskakująco dziwny telefon. Okazało się, że dzwoni do niego jeden z przestępców, który dokonał kradzieży. Podczas rozmowy telefonicznej okazało się, że jeden ze złodziei chce zaoferować pokrzywdzonemu sprzęt budowlany. Od razu wyczuł, że oferowany mu sprzęt to właśnie urządzenia, które zostały u niego skradzione. Oczywiście zgodził się on spotkać, aby „kupić” oferowany mu sprzęt. Akcja została jednak upozorowana, a na miejscu pojawiły się służby w postaci policji. Miejscem, na którym miało dojść do wymiany sprzętu za gotówkę był parking. Tam policjanci zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn, który w samochodach posiadali skradziony sprzęt. Wśród osób na miejscu zdarzenia byli dwaj mężczyźni w wieku 34 i 43 lat z Zielonej Góry oraz jedna kobieta w wieku 38 lat, która pochodziła z gminy Zabór. Wszyscy zostali oczywiście zatrzymani i już niedługo odpowiedzą za swoje czyny.