Lotnisko Zielona Góra-Babimost odnotowało kolejny wzrost w liczbie obsłużonych pasażerów

W tym roku praktycznie z miesiąca na miesiąc lotnisko Zielona Góra-Babimost odnotowuje wzrosty jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Okres letni niewątpliwie sprzyja podróżom, a to wszystko odbija się w statystykach dotyczących tego portu lotniczego. Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnych statystyk, czerwiec to kolejny miesiąc, w którym pobito rekord – mianowicie w czerwcu na lotnisku Zielona Góra-Babimost obsłużono aż 4446 pasażerów. Warto dodać, że aż jedna trzecia osób skorzystała z połączeń czarterowych.

Znaczny wzrost w ilości obsłużonych pasażerów

Okazuje się, że liczba obsłużonych pasażerów w ilości 4446 osób to nie tylko rekord tego roku i lepszy wynik aż o 63 procent niż w poprzednim miesiącu. To również wzrost liczby obsłużonych pasażerów o 40 procent w stosunku do liczby pasażerów, która skorzystała z usług portu lotniczego Zielona Góra-Babimost w analogicznym okresie w 2019 roku. A więc wtedy, gdy jeszcze nie odczuwaliśmy skutków pandemii.

Duże zainteresowanie połączeniami z Warszawą i turecką Antalyią

Wzrost liczby obsługiwanych pasażerów nie jest jedynym wzrostem, który odnotowuje lotnisko w Zielonej Górze. Okazuje się, że również liczba obsługiwanych operacji lotniczych przez wspomniany port lotniczy stale się zwiększa. Co dokładnie wpływa na to, że właśnie teraz port lotniczy Zielona Góra-Babimost odnotowuje tak dobre wyniki? Na pewno wpływ na to ma coraz większe zainteresowanie połączeniem Zielona Góra – Warszawa (więcej o połączeniach samolotowych ze stolicą Polski na www.warszawski.pl). Jednak niewątpliwie dużą rolę w tych statystykach odgrywa także połączenie wakacyjne pomiędzy Zieloną Górą a Antalyią w Turcji. Sporo osób wybiera to połączenie w momencie, gdy wybierają się na wakacje właśnie do Turcji. Już teraz można przypuszczać, że kolejne miesiące wakacyjne w tym roku na pewno będą równie gorące jeśli chodzi o ruch pasażerów w porcie lotniczym Zielona Góra-Babimost.