Mężczyzna w wieku 44 lat ukradł kosmetyki o wartości 23 tysięcy złotych

Policjantowi po służbie udało się zatrzymać 44-letniego mężczyznę, który ukradł kosmetyki o wartości 23 tysięcy złotych. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzieże sklepowe. Jego zatrzymanie powiodło się dzięki szybkiej interwencji policjanta, który był już po służbie, jednak podczas spaceru zauważył sprawcę kradzieży.

44-latek okradł lokalne sklepy

Kradzieże kosmetyków zostały zarejestrowane przez monitoring. Doskonale widać na nich kradzież kosmetyków, która odbyła się na terenie dwóch sklepów w Zielonej Górze. Na miejscu sprawcy nie udało się zatrzymać, mimo obecności ochrony. Stąd też sprawa trafiła od razu na policję. Ci z kolei zorientowali się, że sprawcą kradzieży jest mężczyzna, którego już mieli okazję wcześniej poznać.

Mężczyzna został od razu poszukiwany przez funkcjonariuszy. Nie daleko później udało się schwytać mężczyznę, który dopuścił się kradzieży. Miało to miejsce podczas spaceru jednego z kryminalnych, który sprawuje obowiązki na komendzie w Zielonej Górze. Pewnego dnia spacerował on z psem po pracy, a wtedy to na tej samej ulicy zauważył sprawcę kradzieży. Od razu przystąpił on do zatrzymania 44-latka. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się kradzieży kosmetyków o łącznej wartości około 23 tysięcy złotych. W jednym sklepie ukradł kosmetyki o wartości 7 tysięcy złotych, a w drugiej o wartości 16 tysięcy złotych. Warto dodać, że jakiś czas temu dokonał on również kradzieży sklepu budowlanego.

Złapany 44-latek może trafić za kratki nawet na 7,5 roku

Niebawem mężczyźnie zostaną postawione zarzuty za popełnione czyny. Dodajmy, że policjantom udało się odzyskać pewną część kosmetyków, które padły łupem złodzieja. Z pewnością już niedługo wyjaśnią się losy 44-latka. Za popełnione czyny grozi mu teraz nawet do 7,5 roku więzienia. Warto dodać, że oprócz kradzieży w sklepach z kosmetykami oraz w sklepie budowlanym, mężczyzna dopuścił się również innych kradzieży. Ponadto osoba ta była już karana w przeszłości za podobne czyny.

Do podobnych zdarzeń doszło całkiem nie tak dawno w Ciechanowie. Tam również policjantom udało się złapać sprawcę kradzieży – więcej na ciechanowinfo.pl.