Lechia Zielona Góra pokonała Jagiellonię Białystok w Pucharze Polski

Ogromną sensację w rozgrywkach 1/16 Fortuna Pucharu Polski sprawili piłkarze Lechii Zielona Góra. W środę, dnia 12 października, na własnym stadionie przy ulicy Sulechowskiej gospodarze ograli 3:1 drużynę z PKO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że piłkarze Lechii Zielona Góra obecnie znajdują się na III-ligowym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Przedstawiciel Ekstraklasy pokonany w Zielonej Górze

Piłkarze Lechii Zielona Góra dostarczyli miejscowym kibicom wielu emocji w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski. Gospodarze od samego początku bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Objęli prowadzenie, a następnie zdobyli gola na 2:0. Goście zdołali odpowiedzieć golem i złapali kontakt, jednak potem ponownie do głosu doszli gospodarze i strzelili bramkę na 3:1. Ostatecznie to właśnie takim wynikiem zakończył się ten mecz i cała piłkarska Polska zaskoczyła się tym rezultatem. Warto dodać, że bramki dla gospodarzy zdobywali Przemysław Mycan x2, a także Rafał Ostrowski. Z kolei bramkę dla Jagiellonii Białystok zdobył Bartłomiej Wdowik.

Trener Lechii Zielona Góra świetnie przygotował zespół

Ogromne brawa za ten sukces należą się także trenerowi Andrzejowi Sawickiemu, który kapitalnie nastawił zespół na to spotkanie, przez co gospodarze od samego początku grali jak równy z równym. A przypomnijmy, że wielu kibiców i ekspertów uważało, że ten mecz zakończy się gładkim zwycięstwem gości. Miało to być przysłowiowe starcie Dawida z Goliatem. I rzeczywiście takie było, jednak tym razem to Dawid wyszedł z tego starcia zwycięsko. Zwycięstwo Lechii Zielona Góra nad Jagiellonią Białystok w 1/16 Fortuna Pucharu Polski na pewno zapisze się w historii klubu i na długo zostanie w pamięci kibiców oraz piłkarzy.