Zmarła 76-letnia kobieta potrącona przez rowerzystę na deptaku w Zielonej Górze

Tragicznie zakończyło się potrącenie 76-letniej kobiety przez rowerzystę. Mężczyzna w wieku 46 lat jechał na rowerze przez zielonogórski deptak i potrącił kobietę. Do zdarzenia doszło w czwartek, dnia 6 października. Kobieta po potrąceniu przez rowerzystę upadła i uderzyła głową w kostkę brukową. Została ona przetransportowana do szpitala, jednak odniesione obrażenia okazały się zbyt poważne.

Nie żyje 76-letnia kobieta, która została potrącona przez rowerzystę

Lekarze starali się uratować życie 76-letniej kobiety, która po potrąceniu przez rowerzystę w centrum Zielonej Góry została przetransportowana do szpitala. Niestety nie udało jej się uratować. Funkcjonariusze będą teraz badać dokładne okoliczności zdarzenia. Policjanci mają dostęp do nagrania z kamer monitoringu miejskiego.

Rowerzysta był pod wpływem alkoholu

Policjanci z Zielonej Góry przebadali także 46-letniego mężczyznę, który kierował rowerem na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że posiada on blisko 1,5 promila alkoholu we krwi. Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę. Niewykluczone, że rowerzysta zostanie oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Wiadomo już, że odbyła się sekcja zwłok kobiety. Na ten moment nie są znane jednak jeszcze jej wyniki. Mówi się jednak, że prawdopodobną przyczyną śmierci był krwiak, który powstał w wyniku potrącenia i następnie upadku kobiety na bruk.