Kogo mieszkańcy chcą zobaczyć na kolejnym winobraniu?

Mieszkańcy Zielonej Góry już teraz nie mogą doczekać się kolejnego Winobrania. W tym roku impreza będzie naprawdę wyjątkowa, ponieważ tegoroczna impreza Winobrania będzie również początkiem obchodów 800-lecia miasta. Przygotowania do imprezy już się zaczynają, a Ośrodek Kultury w Zielonej Górze już zaczyna rozeznanie w temacie, jakich artystów mieszkańcy miasta chcieliby zobaczyć na scenie podczas tegorocznej imprezy Winobrania.

Zielonogórskie Winobranie

Od wielu lat na imprezę Winobrania w Zielonej Górze przyjeżdżają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale osoby z całej Polski, a nawet z innych krajów. impreza została już dwa razy nagrodzona certyfikatem w specjalnym konkursie Polskiej Turystycznej Organizacji w kategorii „Najlepszy turystyczny produkt”. Tegoroczna impreza Winobrania będzie przy okazji początkiem obchodów 800-lecia miasta, które będą trwały aż do kolejnej imprezy Winobrania w 2023 roku.

Dodajmy, że imprezy podobne do Winobrania odbywają się w całej Polsce. W innych miejscowościach w kraju można udać się chociażby na Dni Miasta. Tak jest przykładowo w Skarżysku Kamiennym, gdzie w zeszłym roku również odbyły się Dni Miasta Skarżyska – Kamiennej 2021.

Wybieramy artystów, którzy będą mieli pojawić się na Winobraniu 2022

Jak co roku święto miasta Zielona Góra, a więc Winobranie, będzie okraszone wieloma występami znanych artystów. W tym roku Ośrodek Kultury w Zielonej Górze prosi o pomoc w wyborze artystów swoich mieszkańców. Propozycje artystów można przesyłać na adres e-mail: [email protected]. Propozycje można przesyłać aż do 21 marca.

W zeszłym roku również na scenie w Zielonej Górze wystąpiły gwiazdy, które były najczęściej proponowane przez mieszkańców. Zielonogórski Ośrodek Kultury ma nadzieję, że w tym roku mieszkańcy również nie zawiodą i zaproponują gwiazdy, które z chęcią zobaczyliby i posłuchali ich występów na Winobraniu 2022.