Program „Cyfrowy Doktor” zawitał w Zielonej Górze

Kilka miast z województwa lubuskiego dołączyło już do nowego programu „Cyfrowy Doktor”. Kolejnym miastem z okręgu jest Zielona Góra, która również może poszczycić się przyłączeniem do wspomnianego programu. Na czym dokładnie polega ten program?

Interwencja karetki bez lekarza

W ostatnim czasie polska służba zdrowia niestety nie znajduje się w najlepszym stanie. Z tego powodu wielu pacjentów nie otrzymuje należytej pomocy ratowników medycznych na czas. Taki obrót sytuacji sprawił, że coraz większa ilość miast postanawia dołączyć do programu „Cyfrowy Doktor”. Dzięki temu programowi karetki pogotowia będą mogły udać się do potrzebujących zupełnie bez lekarza. Po prostu pomoc lekarska będzie odbywać się zdalnie. Program ten ma oczywiście za zadanie nieco odciążyć polską służbę zdrowia.

Jako, że od dawna w wielu miastach w Polsce brakuje lekarzy (szczególnie w pogotowiu ratunkowym), to program wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu można szybko i sprawnie zminimalizować problemy związane ze zbyt małymi kadrami medycznymi.

Innowacyjna technologia nowego programu „Cyfrowy Doktor”

Rządzący z województwa lubuskiego postanowili przeznaczyć milion złotych, aby sprawnie uruchomić program „Cyfrowy Doktor” w Zielonej Górze. Dzięki wdrożeniu programu w Zielonej Górze, tutejsze karetki pogotowia nie będą musieli ruszać do pacjenta z lekarzem na pokładzie. Wystarczy, że lekarz będzie miał pogląd sytuacji, a jego polecenia będzie wykonywał personel karetki pogotowia. Ponadto lekarz będzie miał w dostęp do konsoli operatorskiej i satelitarnej łączności, a całość jest tak skonstruowana, że lekarz czuje się jakby był na miejscu. Miejmy nadzieję, że nowoczesna technologia znacząco usprawni działanie służby zdrowia w regionie oraz w całym kraju.