Koncert dla Ukrainy w zielonogórskiej filharmonii

Filharmonicy z Zielonej Góry wystąpią przed publicznością w najbliższą niedzielę, dnia 6 marca. Koncert rozpocznie się od godziny 15:00, a następnie po raz drugi w ten sam dzień od godziny 17:00. Jest on zorganizowany z myślą o solidarności z Ukrainą i pomocy tamtejszym obywatelom. Koncert solidarności z Ukrainą w zielonogórskiej filharmonii odbędzie się pod hasłem „Nigdy więcej wojny”.

Występ orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej

Zainteresowanie koncertem solidarnościowym z Ukrainą jest bardzo duże. Pisaliśmy już, że koncert zostanie odegrany dwukrotnie. Po raz pierwszy goście będą mogli pojawić się na widowni Filharmonii Zielonogórskiej o godzinie 15:00. Następnie po raz drugi orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej pojawi się na scenie o godzinie 17:00.

Orkiestra, która wystąpi w Zielonogórskiej Filharmonii zagra pod batutą Agaty Graczyk. Oprócz tego na sopranie pojawi się Justyna Bluj, a na barytonie Viktor Yankovsky. Artyści tego dnia podczas obydwu koncertów solidarnościowych z Ukrainą zagrają całkowicie za darmo. Z kolei osoby chętne będą mogły wesprzeć prowadzoną tego dnia zbiórkę, a uzbierane środki finansowe zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny oraz opatrunkowe środki, które następnie zostaną przekazane na Ukrainę.

Brak biletów na pierwszy koncert solidarnościowy w niedzielę

Podobnie jak artyści podczas koncertu w zielonogórskiej filharmonii wystąpią całkowicie za darmo, tak samo wstęp na wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w niedzielę, dnia 6 marca, jest w pełni bezpłatny.

Bilety na niedzielny koncert o godzinie 15:00 są już w pełni wyprzedane. Zainteresowani mogą zakupić jeszcze bilety na koncert, który odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:00. Tego typu akcje solidarnościowe z Ukrainą organizowane są w całej Polsce. Jak możemy przeczytać na stronie gdyniaonline.pl, na taki krok zdecydowały się również władze miasta Gdynia.