Już niedługo uroczyste otwarcie Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze

W pierwszej połowie stycznia w końcu udało się oficjalnie otworzyć Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze. Nowoczesny obiekt posiada wiele funkcjonalnych pomieszczeń i liczy trzy kondygnacje. W środku znajdują się m.in. sale trenerskie, hole wystawowe, czy też sala widowiskowa na ponad 100 osób.

Nowe Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze

Nowoczesny obiekt powstał przy ulicy Sienkiewicza, a więc nieopodal znanej wszystkim mieszkańcom zabytkowej willi. Za murami obiektu znajduje się wiele funkcjonalnych pomieszczeń. Mieszkańcy będą więc na pewno mieli wiele pociechy z nowego obiektu. Co dokładnie znajdziemy w środku?

W środku nowo otwartego Centrum Kreatywnej Kultury znajdziemy przede wszystkim wielofunkcyjną salę widowiskową, która ma pomieścić aż 130 osób. Oprócz tego skorzystać będzie można z sal trenerskich, pomieszczeń starego i nowego druku, holi wystawowych, kawiarni, sali tanecznej, garderoby, sali design project, pokojów dla instruktorów, czy też magazynów.

Szybka realizacja inwestycji za ponad 20 milionów złotych

Obiekt Centrum Kreatywnej Kultury powstał dosyć szybko. Wszyscy zapewne pamiętają jeszcze luty 2020 roku, kiedy to na terenie obiektu symbolicznie wbito po raz pierwszy szpadel. Ten symboliczny moment sprawił, że prace zaczęły iść naprawdę w mgnieniu oka. Inwestorzy stanęli na wysokości zadania i zrealizowali budowę nowego obiektu zgodnie z planem. Inwestycja związana z budową nowego obiektu Centrum Kreatywnej Kultury pochłonęła ponad 20 milionów złotych. Mówi się, że biorąc pod uwagę również wyposażenie całego Centrum, to łączny koszt może wynosić nawet 23-24 miliony złotych.

Oficjalne otwarcie nowego Centrum Kreatywnej Kultury zaplanowano na 24 lutego. Warto dodać, że część środków finansowych, z których wybudowano nowy obiekt pochodziła z funduszu Unii Europejskiej. Dzięki otwarciu nowego obiektu Kultury w Zielonej Górze, na pewno zwiększy się ilość organizowanych tutaj wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów. Chociażby takich, jakie regularnie odbywają się w Skierniewicach. W tamtejszym Centrum Kultury i Sztuki systematycznie organizowane są warsztaty aktorskie, o czym więcej przeczytamy na portalu SkierniewiceInfo.