Już 4 grudnia Zielona Góra rozbłyśnie w świątecznym klimacie

Jak co roku, tak samo i w tym, w Zielonej Górze odbędzie się oficjalna uroczystość zapalenia światełek i ozdób świątecznych w mieście. Oświetlenie świąteczne zostanie włączone oficjalnie w niedzielę, dnia 4 grudnia o godzinie 16:00. To właśnie tego dnia zgodnie z tradycją ostatnich lat, oświetlenie świąteczne zostanie uruchomione przy obecności wyjątkowej świty. Mianowicie na wydarzeniu pojawią się prezydent miasta Zielona Góra, mieszkańcy, jak i sam Święty Mikołaj.

Coroczne włączanie świątecznych ozdób tradycją Zielonej Góry

W ostatnich latach włączenia świątecznych ozdób odbywa się przy obecności ważnych osób, a także przy obecności samych mieszkańców. Tak samo będzie i w tym roku. Jest to więc pewnego rodzaju tradycja. Warto dodać, że tegoroczna choinka, która pojawi się w centrum miasta pochodzi z terenu Nadleśnictwa Sulechów. W tym roku drzewkiem, które pojawi się w mieście będzie kilkunastometrowy świerk. Choinka zostanie przetransportowana do miasta za sprawą specjalnie nadzorowanego transportu. Przypomnijmy, że Nadleśnictwo Sulechów to jedna z 20 jednostek organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Kilkunastometrowy świerk podarowany Miastu Zielona Góra

Miasto Zielona Góra już po raz kolejny otrzymuje tak piękny prezent w postaci choinki bożonarodzeniowej. Oczywiście za jej strojenie odpowiadać będą mieszkańcy, zarówno młodsi, jak i starsi. Choinka w postaci kilkunastometrowego świerku pojawi się w Zielonej Górze w czwartek, dnia 1 grudnia. Za transport drzewka odpowiedzialny będzie Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie. Z kolei strojenie choinki bożonarodzeniowej odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia. Wtedy, kiedy też rozbłysną światełka pozostałych dekoracji świątecznych. Strojenie choinki będzie zwieńczeniem atrakcji tego dnia, ponieważ to właśnie przy choince znajdować będzie się meta wspólnego rozświetlania miasta w świątecznym klimacie.