Zwycięstwo Sandry Nowak i Adama Marysiaka w 38. Nocnym Biegu Bachusa

Podobnie jak rok wcześniej, Sandra Nowak i Adam Marysiak stanęli na najwyższym stopniu podium podczas 38. edycji Nocnego Biegu Bachusa, który miał miejsce w Zielonej Górze. Wydarzenie sportowe odbyło się w sobotę, 9 września, a trasa biegu liczyła dokładnie 10 kilometrów. Przez jej metę przemknęło blisko 250 zawodników.

Nocny Bieg Bachusa, którego 38. edycja odbyła się w Zielonej Górze, został zorganizowany zaraz po Modivo Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar „Gazety Lubuskiej”. Zarówno punkt startu, jak i meta znajdowały się na ulicy Bohaterów Westerplatte, tuż obok biura PGNiG. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów, a do mety udało się dotrzeć niemal 250 biegaczom. Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych – panowały bardzo wysokie temperatury.

Zwycięzcy tegorocznej edycji biegu to tak samo jak rok temu Sandra Nowak i Adam Marysiak. Sandra Nowak zdecydowanie wyprzedziła swoje konkurentki, a Adam Marysiak wpisał się w historię Nocnego Biegu Bachusa. Stał się pierwszym zawodnikiem, który cztery razy stał na najwyższym stopniu podium tego biegu. Wcześniej zwyciężał w latach 2012, 2020 i 2022.