Żużlowcy Enei Falubazu Zielona Góra zmierzą się z Trans MF Landshut Devils

W niedzielę, 18 czerwca, żużlowcy Enei Falubazu Zielona Góra będą mieli szansę zdobyć kolejne trzy punkty w starciu z Trans MF Landshut Devils. Zespół z Zielonej Góry jest uważany za faworyta tego I-ligowego pojedynku. Mecz odbędzie się na torze żużlowym w Zielonej Górze, a początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14:00.

Zespół „Diabłów” z bawarskiego Landshut występuje w I lidze żużlowej jako zaplecze PGE Ekstraligi już drugi sezon z rzędu. Niemiecka drużyna jest znana przede wszystkim z tego, że potrafi utrudnić życie rywalom na własnym obiekcie. Ich tor charakteryzuje się specyficzną budową, przez co nawet faworyzowane ekipy mają problemy z dopasowaniem sprzętu. W bieżącym sezonie Polonia Bydgoszcz doświadczyła tego na własnej skórze, przegrywając w Landshut 38:52. Natomiast żużlowcy Falubazu Zielona Góra pokonali rywali na niemieckim torze 46:44, choć objęli prowadzenie dopiero po jedenastym wyścigu.

Jeżeli chodzi o występy Trans MF Landshut Devils na wyjazdach, sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. W bieżącym roku drużyna niemiecka w meczach rozgrywanych na obcych torach – z wyjątkiem jednego przypadku (zwycięstwo w Gdańsku) – praktycznie zawsze przegrywała, dostarczając punktów gospodarzom. Nie powinno być inaczej podczas niedzielnego starcia na zielonogórskim torze, gdzie Falubaz Zielona Góra w tym sezonie jeszcze nie doznał porażki. Zespół ten można zatem śmiało uznać za faworyta do zwycięstwa nad niemieckimi rywalami.