Uczelnia, której studenci nie chcą kończyć nauki: 31 lat na Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Na Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (ZUTW) istnieje grupa studentów, która uczęszcza na zajęcia już od 31 lat i wciąż zgłasza się na nowe kursy. Wybierając zupełnie inne podejście do nauki niż tradycyjne uczelnie, uczestnicy tego nietypowego uniwersytetu zdecydowali się zakończyć rok akademicki w sposób pełen radości i tańca.

Prezes ZUTW, Zofia Banaszak, tłumaczy, że studenci Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie pragną zwykłego zakończenia roku akademickiego, polegającego na podsumowaniu osiągnięć i uroczystościach. Zamiast tego, cenią sobie nietypowe celebrowanie końca roku i swobodną atmosferę. Na uczelni odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń i kursów, jednak niemożliwe jest pokazanie wszystkich możliwości oferowanych przez ZUTW.

W tym roku wybrano taniec jako motyw przewodni obchodów związanych z końcem roku akademickiego. Studenci zaprezentowali unikalne choreografie i efektowne stroje, co tylko podkreśla ich entuzjazm i zaangażowanie w życie Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Całe wydarzenie było dowodem na to, że edukacja nie musi być nudna i monotonna, a nawet osoby po 50 roku życia mogą czerpać radość z rozwoju intelektualnego i nauki nowych umiejętności.