Żużel: Enea Falubaz Zielona Góra inwestuje miliony w rozwój infrastruktury

Enea Falubaz Zielona Góra, klub żużlowy znany w kraju i za granicą, ma za sobą udane starty i jest na najlepszej drodze, aby nie tylko wrócić do PGE Ekstraligi, ale także rywalizować o coś więcej niż tylko utrzymanie się na tym poziomie. Klub posiada już skład, który jest gotowy na przyszłoroczne wyzwania, a teraz działacze koncentrują się na poprawie infrastruktury obiektów sportowych.

Władze Zielonej Góry w tym roku przeznaczyły na ten cel niemal siedem milionów złotych. Środki te posłużyły do przeprowadzenia remontu oświetlenia oraz ułożenia systemu odwodnienia liniowego. Wielkie zmiany czekają jednak miasto również podczas najbliższej przerwy zimowej. Planowana jest bowiem gruntowna przebudowa parku maszyn na stadionie.

– Inwestycja ta ma pochłonąć około 4-5 milionów złotych. Jest to projekt skomplikowany, wymagający m.in. przeniesienia trybuny dla gości i wybudowania na jej miejscu boksów dla zawodników – mówi otwarcie Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Dodaje, że plany te są już gotowe do realizacji.