Zielonogórzanie triumfują w ćwierćfinale I ligi żużlowej

Zespół Enea Falubaz Zielona Góra, zgodnie z oczekiwaniami, odniósł spektakularne zwycięstwo nad Wybrzeżem Gdańsk (59:31). Sukces ten pozwolił im awansować do półfinału play off I ligi żużlowej. Teraz ich rywalizacja będzie kontynuowana, gdy zmierzą się z Arged Malesą Ostrów Wlkp. w dwumeczu o finałowe rozstrzygnięcie.

Żużlowcy z Zielonej Góry praktycznie zapewnili sobie awans już podczas pierwszego ćwierćfinałowego meczu play off. Wygrali bowiem na wyjeździe z gdańszczanami aż 60:30, co sprawiło, że rewanż na własnym torze stał się dla nich jedynie formalnością.

Przed rozgrywką dyrektor sportowy Enei Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz, nawiązał do korzystnej sytuacji swojej drużyny. Przyznał, że mają znaczny handicap i nie ukrywał, że są faworytami dwumeczu po tak zdecydowanej wygranej na wyjeździe. – Dla naszych zawodników każdy dalszy mecz będzie okazją do dodatkowych jazd – powiedział Protasiewicz. – Będą mogli rywalizować ze sobą, szukać najlepszego sprzętu i ustawień motocykli. Najistotniejsze jest jednak, żeby skończyć zawody cało, zdrowo i z dobrym rezultatem – dodał.