Zielonogórska drużyna żużlowa Enea Falubaz zyskuje nowego zawodnika

Ekipa żużlowa Enea Falubaz Zielona Góra rozszerzyła swój skład o kolejnego gracza. 22-letni Jonas Knudsen, pochodzący z Danii, podpisał umowę z klubem ze Zielonej Góry, znanych również jako Winnego Grody. Zawodnik będzie reprezentować barwy zielonogórskiej drużyny podczas rozgrywek U-24 Ekstraligi.

Klub Enea Falubaz podjął kolejne kroki w ramach swojej strategii transferowej, tym razem angażując do swojej drużyny Jonasa Knudsena. Duński zawodnik będzie ścigał się dla Falubazu w sezonie 2024, występując w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. Przypomnijmy, że w 2022 roku także brał udział w tych rozgrywkach, zdobywając całkowitą liczbę 108 punktów podczas 12 spotkań. Reprezentował wówczas leszczyńską drużynę.

Jak przypomniał klub z Zielonej Góry, w 2023 roku Jonas Knudsen był członkiem drugoligowego zespołu Polonia Piła. W ciągu 10 meczów zdobył dla drużyny 70 punktów oraz 7 bonusów.

Enea Falubaz Zielona Góra nie tylko zamierza skorzystać z umiejętności Knudsena w rozgrywkach U24 Ekstraligi w przyszłym roku, ale również ma zamiar go wypożyczyć do jednego z klubów drugoligowych.