Zielonogórska drużyna futbolu amerykańskiego KFA Wataha gotowa na nowy sezon

KFA Wataha Zielona Góra, zespół futbolu amerykańskiego, przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek w Polska Futbol Liga (PFL 9), znanej również jako liga „dziewiątek”. Zawodnicy z Zielonej Góry skoncentrowani są na zbliżającym się sezonie, zdeterminowani, aby rywalizować na najwyższym poziomie.

Według Sebastiana Domańskiego, prezesa KFA Wataha, drużyna jest już świadoma swojego harmonogramu i oczekuje rywali. Pierwszy mecz sezonu odbędzie się na ich własnym terenie, 2 września. Tego dnia o godzinie 12:00 zmierzą się z dobrze znaną im drużyną z Wałbrzycha. Oczekują, że spotkanie to będzie pełne emocji i pasji.

10 września Wataha uda się na mecz wyjazdowy do Gorzowa. Później, 24 września przeciwnikiem będą zawodnicy z Sieradza. Ostatnie starcie rundy zasadniczej planowane jest na 7 października, kiedy to na ich terenie gościć będzie drużyna z Koszalina.

Jednak ambicje zielonogórzan nie ograniczają się jedynie do rundy zasadniczej. Jak podkreśla prezes Domański, pragną oni przejść do fazy play-off i awansować jak najwyżej. Marzą nawet o udziale w finale. Liczą na to w tajemnicy, ale jednocześnie chcieliby także rozegrać jak najwięcej meczów na swoim stadionie.