Zielona Góra wspiera lokalny klub żużlowy kwotą 500 tys. zł

Stolica zieleni, Zielona Góra, weszła w porozumienie z Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA, gwarantując tym samym środki finansowe na działalność drużyny NovyHotel Falubaz, występującej na najwyższym szczeblu rozgrywek. Klub żużlowy otrzymał dotację w wysokości 500 tys. zł. Zgodnie z umową, fundusze mają służyć do bieżącej realizacji celów sportowych i organizacyjnych.

Środki finansowe przyznane dla żużlowców są wynikiem udanego udziału klubu w konkursie, który odbył się wiosną bieżącego roku. Klub podjął decyzję o przystąpieniu do rywalizacji i to właśnie z tej inicjatywy wynikł obecny sukces.

Z przekazaniem dotacji wiąże się duża satysfakcja ze strony miasta. Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry, podkreśla wagę wsparcia dla drużyny żużlowej: „Dotacja jest zgodna z naszą procedurą konkursową. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc lokalnemu klubowi, którego sukcesy cieszą nie tylko nas, ale również licznych kibiców. Jako jeden z nich, mocno wierzę w potencjał drużyny i mam nadzieję na utrzymanie tej owocnej współpracy na wysokim poziomie”.

Wojciech Domagała, prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego, wyraża swoją wdzięczność dla miasta: „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie. Dotacja pozwoli nam utrzymać stabilność finansową i skoncentrować się na przygotowaniach do nadchodzących meczów. Wierzymy, że nasza drużyna pokaże się z najlepszej strony”.