Zielona Góra świętuje 700 lat istnienia poprzez taniec i rowerowy konkurs

W związku z obchodami 700-lecia nadania praw miejskich Zielonej Górze, aż 700 uczniów postanowiło uczcić to wydarzenie, tańcząc tradycyjny taniec belgijkę. Równocześnie, miasto włączyło się w rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, gdzie mieszkańcy przyczyniają się do sukcesu swojego miasta, pokonując wiele kilometrów na rowerach. Wszystko to odbywa się podczas rozpoczęcia letnich ferii dla uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Drzonkowie, Zielonej Górze.

Uroczystości towarzyszące 800-leciu istnienia Zielonej Góry oraz 700-leciu otrzymania praw miejskich stały się inspiracją dla Akademickiego Związku Sportowego (AZS), który opracował projekt mający na celu uczczenie tych ważnych rocznic. Projekt spotkał się z przychylnym przyjęciem ze strony organizatorów.

Aby nadać początek wakacyjnym obchodom, 700 uczestników – wśród nich uczniów, przedszkolaków, rodziców oraz nauczycieli – zgromadziło się, by wspólnie zatańczyć belgijkę. Ten symboliczny gest miał za zadanie uczcić długą historię ich miasta oraz świętować jego 700-lecie nadania praw miejskich. Tymczasem, w placówce oświatowej przez następne dwa miesiące zaplanowano wiele różnorodnych wydarzeń, które mają na celu upamiętnienie i celebrowanie tych ważnych jubileuszów dla Zielonej Góry.