Starciem gigantów żużla w I-lidze: Enea Falubaz Zielona Góra kontra Polonia Bydgoszcz

Dopiero w niedzielę 25 czerwca miłośnicy żużla będą mogli zobaczyć emocjonujące spotkanie pomiędzy dwoma głównymi kandydatami do awansowania do PGE Ekstraligi. Czy zawodnicy Enei Falubazu Zielona Góra utrzymają swoją zwycięską passę? Pierwszy gwizdek na mecz zaplanowany jest na godzinę 14:00.

Przed sezonem 2023 większość analityków i specjalistów była zgodna, że tylko jedna z drużyn – Falubaz lub Polonia – zyska promocję do najwyższego poziomu rozgrywek żużlowych. Zarówno zielonogórski jak i bydgoski klub stworzyli mocne ekipy, których celem było awansowanie do PGE Ekstraligi. Nie można jednak było przewidzieć, że rok wcześniej obie drużyny zostaną pokonane przez sensacyjny zespół Wilków Krosno. Teraz w obu miastach postawiono wszystko na jedną kartę – awans musi być osiągnięty. Jak dotąd wygląda sytuacja po przekroczeniu połowy fazy zasadniczej?

W rozgrywkach I-ligowych Enea Falubaz Zielona Góra zdecydowanie dominuje, nieprzerwanie zwyciężając w dziewięciu spotkaniach. Niezależnie od tego, czy rozgrywają mecz u siebie czy na wyjeździe, zawodnicy z Zielonej Góry nie doznali porażki. Największym wyzwaniem dla nich miało być starcie z Arged Malesą Ostrovia, drużyną spadkowiczów. Próba ta okazała się jednak udana – zespół z Myszką Miki pokonał przeciwników 55:34. Do składu Falubazu powrócił Luke Becker, a juniorzy prezentują się coraz lepiej na torze. Wydaje się, że ekipa z Zielonej Góry nie ma słabych stron.