Zielona Góra przygotowuje się do walki o miano Rowerowej Stolicy Polski po raz trzeci

Już po raz trzeci, Zielona Góra stanie do rywalizacji o zaszczytną nazwę Rowerowej Stolicy Polski. Tegoroczne zmagania mają swój początek już 1 czerwca i będą trwały przez pełny miesiąc.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry, gorąco zachęcał do aktywnego udziału w te wydarzeniu.

Anna Szatkowska, która sprawuje funkcję lokalnego koordynatora Rowerowej Stolicy Polski, przypominała o konieczności pobrania aplikacji „Aktywne Miasta” na swoje urządzenia mobilne, aby móc aktywnie uczestniczyć w rywalizacji i sumować przejechane kilometry dla Zielonej Góry.

W roli ambasadora tegorocznego wydarzenia wystąpi zielonogórzanin Krzysztof Fechner, znany ultrakolarz. W minionym roku Fechner ukończył najtrudniejszy rowerowy wyścig na świecie – Race Across America. W najbliższym czasie planuje on odwiedzić szkoły podstawowe, gdzie będzie namawiał dzieci i młodzież do aktywnego wsparcia Zielonej Góry przez aktywne kręcenie kilometrów.

Przypomnijmy, w poprzednich zmaganiach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, Zielona Góra zdobyła trzecie miejsce. Miasto przegrało jedynie z Bydgoszczą i Białą Podlaską. Mieszkańcy Zielonej Góry przejechali łącznie imponującą liczbę 294 tysięcy kilometrów. Rywalizacja rozpoczęła się 21 marca i trwała dwa miesiące.