Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski: Kolejny etap współpracy między klubami żużlowymi

W ramach ciągłego wzmacniania relacji między żużlowymi drużynami z Lubuskiego, Falubaz Zielona Góra nawiązał nowe porozumienie z żużlowym klubem Stali Gorzów. To ostatnie porozumienie dotyczy wypożyczenia jednego z najmłodszych zawodników Stali Gorzów przez Falubaz.

Emilian Różecki, który jest zaledwie 10-letnim żużlowcem startującym na mini żużlu, został przeniesiony z drużyny Stali Gorzów do Falubazu Zielona Góra. Jego debiut w zawodach miał miejsce na początku maja bieżącego roku.

Falubaz Zielona Góra podjął decyzję o wypożyczeniu młodego gorzowskiego zawodnika ze względu na swoje obowiązki startowe w PGE Ekstralidze w bieżącym sezonie. Drużyna musi bowiem prezentować się również w innych zawodach, takich jak puchar ekstraligi w kategoriach 250 cm3 i 85-140 cm3 (znanej jako mini żużel). Jeśli chodzi o rywalizację w tej ostatniej kategorii, przeznaczonej dla zawodników w wieku od 10 do 13 lat, Falubaz Zielona Góra, nie posiadając nawet własnego toru mini żużla, jest jeszcze na początku swojego rozwoju.

Do tej pory jedynie dwóch zawodników, Konrad Cieciera i Julian Wronecki, zdobyło licencję mini żużlową reprezentując Falubaz. Jednakże Wronecki przeszedł do wyższej kategorii 250 cm3, co spowodowało, że Falubaz został z jednym tylko zawodnikiem do rywalizacji w mini żużlu. Wymagani są jednak dwaj zawodnicy, aby klub mógł być klasyfikowany w zawodach. Dlatego też Stal Gorzów zdecydowała się na wypożyczenie jednego z czterech swoich mini żużlowców – Różeckiego, dając mu szansę na częstsze starty.