Zastal Zielona Góra triumfuje w półfinale Mistrzostw Polski w koszykówce U15

Podczas ostatnich rozgrywek turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w koszykówce U15 w Zielonej Górze, drużyna Q8Oils SKM Zastal Zielona Góra odniosła zwycięstwo nad Enea Basket Poznań, kończąc mecz wynikiem 97:88.

Pierwsza część spotkania okazała się być bardzo zacięta. Obydwie drużyny konsekwentnie wymieniały się punktami, nie pozwalając na zbudowanie przez swojego rywala znaczącej przewagi. W efekcie pierwszej połowy, obie ekipy miały na swoim koncie tyle samo punktów – 43.

W drugiej części gry zespół Enea Basket Poznań początkowo zyskał niewielką przewagę, uzyskując pięciopunktowy zapas punktów. Jednak to tylko podsycało determinację zielonogórskiego zespołu, który w połowie trzeciej kwarty dynamicznie zrównał straty. Następnie, równie sprawnie, udało im się wypracować dwucyfrową różnicę punktów. To dało im klucz do ostatecznego triumfu i awansu do finału Mistrzostw Polski z pełnym pakietem zwycięstw.

Poza Q8Oils SKM Zastal Zielona Góra, z „zielonogórskiej” grupy półfinałowej, do finału awansowała również drużyna Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań, która uplasowała się na drugim miejscu. Enea Basket Poznań zakończyło rywalizację na trzecim miejscu, a drużyna Korona Kraków zajmując ostatnie miejsce.