Wybitne osiągnięcia zielonogórskiego policjanta, Rogera Grubeckiego w bowlingu

Sierżant sztabowy Roger Grubecki, reprezentujący Referat Dochodzeniowo-Śledczy w Komisariacie II Policji w Zielonej Górze, od dawna z powodzeniem angażuje się w nietypową dyscyplinę sportową jaką jest bowling. W ostatnich dniach, jego drużyna triumfowała zdobywając drugie miejsce w Lidze Wojewódzkiej, podczas gdy on sam mógł się pochwalić dwoma prestiżowymi tytułami.

Kiedy pisaliśmy o Rogera Grubeckim poprzednio (w artykule SUKCESY-ZIELONOGORSKIEGO-POLICJANTA-NA-BOWLINGOWYCH-TORACH), poruszyliśmy temat jego pasji do sportowej gry w kręgle. Drużyna „Bowlers Zielona Góra”, której jest członkiem, działa na arenie ogólnopolskiej, przekształcając swoich członków z entuzjastów w pełnoprawnych zawodników. W sezonie 2019/2021, pomimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, Roger Grubecki i jego koledzy z drużyny zdobyli drugie miejsce w regionalnej lidze ogólnopolskiej i awansowali do II ligi ogólnopolskiej. W czasie sezonu 2021/2022, zielonogórscy kręglarze zajęli trzecie miejsce w drugiej lidze krajowej. W następnym sezonie 2022/2023, „Bowlers Zielona Góra” pokonali swoich rywali zajmując pierwsze miejsce i awansując do prestiżowej I ligi.

W tym tygodniu zakończyła się kolejna edycja Ligi Wojewódzkiej. Drużyna „Bowlers Zielona Góra” osiągnęła znaczący sukces zdobywając tytuł wicemistrza aktualnego sezonu. Dodatkowo, sierżant Grubecki wykazał się wybitnymi umiejętnościami indywidualnymi, zdobywając tytuł MVP ligi (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) oraz triumfując z najwyższą średnią punktów w lidze – 198,5 punktów na rozgrywkę.