Utrudnienia na drogach w Zielonej Górze: Komunikat dla kierowców

Kierujący samochodami w Zielonej Górze nie będą zadowoleni słysząc najnowsze informacje. Departament Zarządzania Drogami, działający pod egidą Urzędu Miasta Zielona Góra, poinformował o nadchodzących przeszkodach w ruchu drogowym, które dotkną miasto w tym tygodniu. Oznacza to problemy na drogach w dwóch kluczowych miejscach – skrzyżowaniu przy areszcie śledczym i w sąsiedztwie Focus Mall.

Komunikaty o utrudnieniach dotyczą konkretnych ulic w Zielonej Górze. Pierwsze z nich dotyczy skrzyżowania Dąbrówki, Łużyckiej i Długiej. Właśnie tutaj, zaczynając od 27 lipca, rozpoczynają się prace modernizacyjne systemu sygnalizacji świetlnej. Całość jest częścią większego projektu o nazwie „Budowa systemu ITS wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury w Zielonej Górze”.

Podczas prac na wspomnianym skrzyżowaniu, sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona, a jezdnie ulegną zawężeniu do jednego pasa ruchu. Zgodnie z informacjami podanymi przez urząd miasta, planowany czas trwania tych działań wynosi około 5 dni.

Kolejne utrudnienie będzie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Lwowskiej. Tu prace rozpoczną się już 26 lipca. Motywem przewodnim działań są prace remontowe na skrzyżowaniu oraz renowacja sieci wodociągowej. W tym przypadku, jak informuje urząd miasta, prace mają potrwać około trzy miesiące.